Galatasaray jesenje prvenstvo ispratio pobjedom i deobom drugog mjesta na tabeli

Fudbaleri Galatasaray su pobjedom 4:2 pred svojim navijačima savladali Sivasspor.

Najprije su poveli  gosti nakon devet minuta igre golom Robinja, a na izjednačenje se čekalo do penala dosuđenog u 20. minutu kojeg je  Derdijok

pretvorio u gol. Samo deset minuta kasnije, Galatasaraj prelazi u vođstvo golom Fegulija, ali radost domaćih navijača nije dugo trajala. Sivas novim golom Robinja dolazi do izjednačenja u 41. minutu.

Galata je u nastavku meča bila bolja  i  Onjekuru koji je postigao dva gola za pobjedu - prvi u 51. a drugi u 69. minutu meča za konačnih 4:2.

Drugu poziciju na tabeli turskog prvenstva sada dijele  sa po 29 bodova Trabzon, Malatija, Kasimpaša i Galatasaray. Lider na tabeli je  Bašakšehir sa 35 bodova.

Tagovi: Sivasspor