Κέρδισε η Αναντολού Εφές στο Ισραήλ

Η τουρκική ομάδα νίκησε με 84-77 την Μάκαμπι Φοξ στο Γιουρόπα Λιγκ των Τουρκικών Αερογραμμών

622372

Η τουρκική ομάδα Αναντολού Εφές στα πλαίσια του Γιουρόπα Λιγκ των Τουρκικών Αερογραμμών νίκησε στην 10η εβδομάδα την Μάκαμπι Φοξ του Ισραήλ με 84-77.

Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα ολοκληρώθηκε με σκορ 47-40 υπέρ της τουρκικής ομάδας και η Μάκαμπι Φοξ το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε γρήγορα αλλά 4 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα ο Honeycutt σημείωσε μερικά τρίποντα και ο αγώνας έληξε με τη νίκη της Αναντολού Εφές με 86-77.

Το σκόρερ όνομα του αγώνα με 22 πόντους ήταν ο Derrick Brown της Αναντολού Εφές ενώ οι Devin Smith και Maik Zirbes της αντίπαλης ομάδας σημείωσαν από 13 πόντους.

Η νίκη αυτή της Αναντολού Εφές είναι η πέμπτη ενώ η Μάκαμπι Φοξ δέχθηκε την πέμπτη της ήττα.