برندگان اسکار 2018 معرفی شدند

در نودمین مراسم اعطای جوایز "اسکار"، فیلم شکل آب، جایزه بهترین فیلم سال را دریافت کرد

برندگان اسکار 2018 معرفی شدند

در نودمین مراسم اعطای جوایز  آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک "اسکار"، که در سالن دالبی تئاتر لاس‌آنجلس برگزار شد، فیلم  شکل آب "The Shape of Water" جایزه بهترین فیلم سال را دریافت کرد.

 بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزدهاویلم دفو (پروژه فلوریدا)، وودی هارلستون (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ)، ریچارد جنکینز (شکل آب)، کریستوفر پلامر(همه پول دنیا)، سم راکول (سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ) - برنده: سم راکول- سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ

 بهترین بازیگر نقش مکمل زن

نامزدها: مری جل بلایج (مادباند)، الیسون جنی (من تانیا)، لسلی منویل (رشته خیال)، لوری میت‌کالف (لیدی برد)، اوکتاویا اسپنسر (شکل آب) - برنده: الیسون جنی (من تانیا)

بهترین فیلم غیرانگلیسی

نامزدها: یک زن شگفت‌انگیز (چیلی)، در جسم و روح (مجارستان)، توهین (لبنان)، بی‌عشق (روسیه)، مربع (سوئدن) - برنده: یک زن شگفت‌انگیز( چیلی)

 بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

نامزدها: مرا به نامت صدا کن، هنرمند فاجعه، لوگا، بازی مالی، مادباند - برنده: مرا به نامت صدا کن

بهترین فیلم‌نامه اصلی

نامزدها: بیمار بزرگ، برو بیرون، لیدی برد، شکل آب، سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ - برنده: برو بیرون - جردن پیل (نویسنده و کارگردان برو بیرون)

 بهترین مستند بلند

نامزدها: چهره‌ها مکان‌ها، ایکاروس، آخرین مرد در حلب، جزیره قدرتمند. برنده: ایکاروس

بهترین انیمیشن بلند

نامزدها: بچه رئیس، کوکو، نان‌آور، فردیناند، وینسنت دوست داشتنی،  برنده: کوکو

بهترین تدوین

نامزدها: بچه راننده، دانکرک، من تانیا، شکل آب، سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ، برنده: دانکرک

بهترین موسیقی متن

نامزدها: دانکرک، رشته خیال، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرین جدای، سه بیلبورد خارج از میزوری اِبینگ، برنده: شکل آب، الکساندر دس پلات

بهترین آهنگ

نامزدها: کوکو، مرا به نامت صدا کن، بزرگترین شومن، رودخانه مایتی، ایستادن برای چیزی، برنده: کوکو

بهترین فیلمبرداری

نامزدها: دیو و دلبر، بلیدرانر ۲۰۴۹، تاریک‌ترین ساعت، دانکرک، شکل آب، برنده: بلیدرانر ۲۰۴۹

 بهترین طراحی لباس

نامزدها: دیو و دلبر، تاریک‌ترین ساعت، دانکرک، شکل آب، ویکتوریا و عبدول، رشته خیال، برنده: رشته خیال

 بهترین مستند کوتاه

نامزدها: ادیث وادی، بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است، قهرمان زن، مهارت چاقو، توقف موتر، برنده: بهشت در خیابان ۴۰۵ ترافیک است

 بهترین چهره‌آرایی

نامزدها: تاریک‌ترین ساعت، ویکتوریا و عبدل، شگفتی، برنده: تاریک‌ترین ساعت

طراحی تولید

نامزدها: دیو و دلبر، بلیدرانر ۱۰۴۹، تاریک‌ترین ساعت، دانکرک، شکل آب، ویکتوریا و عبدل، برنده: شکل آب

بهترین تدوین صدا

نامزدها: بچه راننده، بلیدرانر ۲۰۴۹، دانکرک، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرین جدای، برنده: دانکرک

 بهترین صداگذاری

نامزدها: بچه راننده، بلیدرانر ۲۰۴۹، دانکرک، شکل آب، جنگ ستارگان: آخرین جدای، برنده: دانکرک

 بهترین جلوه‌های ویژه بصری

نامزدها: بلیدرانر ۲۰۴۹، نگهبانان کهکشان ۲، کونگ: جزیره جمجمه، جنگ ستارگان: آخرین جدای، جنگ سیاره میمون‌ها- برنده: بلیدرانر ۲۰۴۹

 بهترین فیلم کوتاه

نامزدها: مکتب ابتدایی دکالب، ساعت ۱۱، خواهرزاده اِمت، کودک خاموش، همه ما، برنده: کودک خاموش

بهترین انیمیشن کوتاه

نامزدها: باسکتبال دوستداشتنی، گاردن پارتی، لو، فضای منفی، اشعار شورشی، برنده: باسکتبال دوست‌داشتنی



اخبار مربوطه