Гулиев стана европейски шампион

Националният лекоатлет на Турция Рамил Гулиев спечели златен медал на Европейското първенство по лека атлетика в Берлин в спринта на 200 метра...

Националният лекоатлет на Турция Рамил Гулиев спечели златен медал на Европейското първенство по лека атлетика в германската столица Берлин в спринта на 200 метра при мъжете със своя резултат от 19.76 секунди.

Гулиев, който бе спечелил златен медал на Световното първенство в Лондон през 2017 година се доближи само на четири стотни от европейския рекорд на италианския лекоатлет Пиетро Менеа от 1979 година - 19.72 секунди.

Британецът Нейтън Мичъл със своя резултат от 20.04 секунди стана носител на среброто, а на трето място е швейцареца Алекс Уилсън.