Engleska sigurno do polufinala Mundijala u Rusiji

Reprezentacija Engleske plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u Rusiji, nakon što je savladala selekciju Švedske sa 2:0 u četvrtfinalnoj utakmici. Protivnik "gordog albiona" biće pobednik meča Rusija – Hrvatska.

Engleska je bila bolji protivnik gotovo svih 90. minuta i potpuno zasluženo se plasirala u polufinale Mundijala.

Prvi je delo Megvajera nakon kornera u 30. minutu. Zanimljivo je da je Engleska postigla gol glavom nakon kornera protiv Švedske, koja važi za ekipu koja odlično brani prekide.

Nakon postignutog gola "gordi albion" zaigrao je znatno rasterećenije, uspeo da stvori terensku inicijativu iz koje je lako prenosio loptu u zonu šuta.

Nekoliko prilika za drugi gol propustio je Rahim Sterling, što je moglo da se obije o glavu fudbaleru Mančester sitija već na startu drugog poluvremena, ali je dobar šut Berga, još bolje odbranio Pikford.

U polufinalu protivnik će im biti Hrvatska koja je na penale savladala Ruse .

U drugom polufinalu sastaju se selekcije Francuske i Belgije.

Tagovi: Rusija , Mundijal