Avropa Liqasının II təsnifat mərhələsinə start verilib - nəticələr

Avropa Liqasının II təsnifat mərhələsinə start verilib. İlk oyunlar çərçivəsində 32 qarşılaşma baş tutub.

Avropa Liqasının II təsnifat mərhələsinə start verilib - nəticələr

Avropa Liqasının II təsnifat mərhələsinə start verilib. İilk oyunlar çərçivəsində 32 qarşılaşma baş tutub.

Azərbaycan təmsilçiləri “Qəbələ” və “Zirə” ilə yanaşı, qonşu Türkiyənin “Qalatasaray” klubu da meydana çıxıb. İlk mərhələdən azad olan İstanbul təmsilçisi mövsümə səfər oyunundakı məğlubiyyətlə başlayıb.

Gecənin digər nəticələrini təqdim edirik.

Avropa Liqası

II təsnifat mərhələsi, ilk oyunlar

13 iyul

“İrtış” (Qazaxıstan) – “Srvena Zvezda” (Serbiya) - 1:1

Qollar: Zivkoviç, 90+3 - Boakye, 51

“Kayrat” (Qazaxıstan) - “Skenderbeu” (Albaniya) - 1:1

Qollar: Qohu, 9 - Nimaqa, 72

“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - “Reykyavik” (İslandiya) - 3:1

Qollar: Şonfild, 65, Kyartansson, 79, Atzili, 82 - Palmason, 58

“Rabotniçki” (Makedoniya) - “Dinamo” (Minsk, Belarus) - 1:1

Qollar: Naydenov, 90+1 - Kvasçinski, 53

“Şkendiya” (Makedoniya) - HİK (Finlandiya) - 3:1

Qollar: İbraimi, 45, 59, 63 - Yallo, 35

“Rujomberok” (Slovakiya) - “Brann” (Norveç) - 0:1

Qol: Akosta, 47

“Kalyu” (Estoniya) - “Videoton” (Macarıstan) - 0:3

Qol: Patkay, 8, Sçepoviç, 46, 74

“Brondbü” (Danimarka) - “Vaasa” (Finlandiya) - 2:0

Qollar: Pukki, 16, Fisker, 28

“Altax” (Avstriya) - “Dinamo” (Brest, Belarus) - 1:1

Qol: Pisinger, 49 - Sedko, 74

“Liepaya” (Latviya) - “Suduva” (Litva) - 0:2

Qollar: Verbikas, 18, Laukzemis, 75

“Vaduts” (Lixtenşteyn) - “Odd” (Norveç) - 0:1

Qol: Okkean, 42

“Hoqesund” (Norveç) - “Lex” (Polşa) - 3:2

Qollar: Abdi, 24, Hayradinoviç, 71, İbrahim, 73 - Mayevski, 75, Yevtiç, 90+3

“Ostersun” (İsveç) -  “Qalatasaray” (Türkiyə) - 2:0

Qol: Qoddos, 68, Hopkut, 90+2

“Qəbələ” (Azərbaycan) - “Yagelloniya” (Polşa) - 1:1

Qollar: Monroz, 47 - Romançuk, 15

“Apollon” (Kipr) - “Zarya” (Moldova) - 3:0

Qollar: Şembri, 10, Da Silva, 21, Pedro, 28

“Astra” (Rumıniya) - “Zirə” (Azərbaycan) - 3:1

Qollar: Yonita, 31, Dandea, 55, Le Tallek, 74 - Rəşad Sadiqov, 34

“Valletta” (Malta) - “Utrext” (Hollandiya) - 0:0

“Proqres” (Lüksemburq) - AEL (Kipr) - 0:1

Qol: Arruabarena, 66

“Beytar” (İsrail) - “Botev” (Bolqarıstan) - 1:1

Qollar: Kahlia, 11 - Yusein, 73

“Norçepinq” (İsveç) - “Trakay” (Litva) - 2:1

Qollar: Andersson, 32, Holmberq, 61 - Dorley, 66

“Slovan” (Slovakiya) - “Lyunqbyu” (Danimarka) - 0:1

Qol: Kyaer, 75

“Trençin” (Slovakiya) - “Bney Yehuda” (İsrail) - 1:1

Qollar: Paur, 59 - Valskis, 3

“Hayduk” (Xorvatiya) - “Levski” (Bolqarıstan) - 1:0

Qol: Futaks, 24

“Şturm” (Avstriya) - “Mladost” (Monteneqro) - 0:1

Qol: Krkotiç, 2

“Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina) - AİK (İsveç) - 0:0

“Kork Siti” (İrlandiya) - AEK (Kipr) - 0:1

Qol: Truyol, 70

“Aberdin” (Şotlandiya) - “Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina) - 1:1

Qollar: Kristie, 17 - Markoviç, 69

“Osiyek” (Xorvatiya) - “Lütsern” (İsveçrə) - 2:0

Qollar: Eyupi, 66, Qrezda, 79

“Ferensvaroş” (Macarıstan) - “Midtyulland” (Danimarka) - 2:4

Qollar: Botka, 22, Varka, 42 - Poulsen, 45+1, 61, 67, Onuaçu, 90

“Şemrok Rovers” (İrlandiya) - “Mlada Boleslav” (Çexiya) - 2:3

Qollar: Burke, 48, 90+2 - Mebratu, 35, 63, Çramosta, 88

“Panionios” (Yunanıstan) - “Qoritsa” (Sloveniya) - 2:0

Qollar: Yesil, 12, 47

“Valyur” (İslandiya) - “Domjale” (Sloveniya) - 1:2

Qollar: Larusson, 36 - Repas, 23, İbriçiç, 73

 

Mənbə:APA



Әlaqәli Xәbәrlәr