17 Nisan 2014 
Trabzonspor - Galatasaray Turkcell Süper Ligi Karşılaşmasının Naklen Yayını

Galatasaray ile Trabzonspor, 104. kez karşı karşıya gelecek.

İki ekip arasında bugüne dek yapılan 103 karşılaşmanın 47'sini Galatasaray, 33'ünü Trabzonspor kazanırken, 23 karşılaşmada ise taraflar birbirlerine üstünlük sağlayamadı.

Lig, Türkiye Kupası, Cumhurbaşkanlığı Kupası, Başbakanlık Kupası, TSYD Kupası ve özel maçlar olmak üzere geride kalan toplam 103 karşılaşmada Galatasaray 132, Trabzonspor ise 110 kez gol sevinci yaşadı.

Galatasaray, lig maçlarında galibiyetlerde ezeli rakibi Trabzonspor'un 10 farkla önünde bulunuyor. Ligde yapılan 69 karşılaşmanın 31'ini “Cim Bom” kazanırken, 21 maçta gülen taraf Karadeniz ekibi oldu, 17 karşılaşma ise berabere sonuçlandı. Lig maçlarında Galatasaray 87, Trabzonspor ise 74 gol attı.

İki ekip arasında Trabzon'da yapılan lig karşılaşmalarında ise ev sahibi Trabzonspor, galibiyet sayısında rakibine üstünlük kurdu. Trabzonspor, evindeki 34 maçta Galatasaray'ı 14 kez yenerken, “Cim Bom” ise bordo-mavilileri 12 kez mağlup etmeyi başardı. Trabzon'daki 8 karşılaşma da beraberlikle sonuçlandı. Trabzonspor'un sahasındaki 40 golüne, Galatasaray da aynı sayıda golle karşılık verdi

İki takım arasında sezonun ilk yarısında İstanbul'da yapılan maçı Galatasaray 3-0 kazanmıştı.

.

Radyo Frekansları:

  • DOSYALAR
  • DUYURULARAz Sonra
Tüm Akışlar
Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Resmi Web Sitesi