Masumlar Apartmanı_680*100 banner
Gonul Dagı_680*100 banner
Barbaroslar_680*100 banner
Teskilat_680*100 banner
trt_cocuk_kitaplik_2021 banner
bilbakalımtrt_2021 banner
özüsözüinsan_banner_680x100 banner


/
X

Gizlilik KoşullarıTRT Çocuk uygulamasına hoş geldiniz. Bu uygulamada yer alan bilgilerin ve malzemelerin, görsel unsurların ve bunların düzenlenmelerinin telif hakkı, aksi açıkça belirtilmediği sürece, TRT’ye (Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'na) aittir ve bu uygulamayı ziyaret edenlerin bilgi güvenliği TRT için önem taşımaktadır. Bu metin, gizlilik koşullarımızla ilgili sizi bilgilendirmek üzere hazırlanmıştır. Lütfen Gizlilik Koşullarımızı dikkatlice okuyunuz. Bu koşulları kabul ettiğinizi ya da bu koşullara mutabık kaldığınızı uygulamayı indirerek kabul etmiş olursunuz. Bu kullanım koşullarını kabul etmiyorsanız Uygulamayı kullanmayabilirsiniz. TRT ÇOCUK, ziyaretçilerine özgü ve yerel hikâyeler, senaryolar, karakterler ve deneyimler sunan zengin bir içeriğe sahiptir. Platformlarda ve cihazlarda sunduğumuz uygulamalarımız ziyaretçilerimizi eğlendirmek, kazanım / fayda sağlamak ve en iyi deneyimi yaşatmak üzere tasarlanmıştır. Gizlilik politikamız, ziyaretçilerimizin gezinebileceği, okuyabileceği ve kavrayabileceği bir biçimde olup gizlilik uygulamalarımızı ve ilkelerimize açıkça ifade eder.

Gizlilik Politikamız

Yayınlanma: 22.11.2016

Bu gizlilik politikası, politikanın yayınlanmış olduğu online mecralarda verilen veya toplanan bilgilerin ele alınma şeklini açıklamaktadır. Ayrıca, üçüncü taraf siteleri veya platformlarında kullanıma sunduğumuz uygulamaların kullanılmasıyla bağlantılı olarak tarafınıza açıklanmaları durumunda bu uygulamalarda verilen veya elde edilen bilgilerin ele alınma şeklini de açıklamaktadır. Bu gizlilik politikasını kanunlara uygun olarak uygulamaktayız.

1. Kişisel Bilgi Edinme

Bir üçüncü platformunda bize bilgi verdiğinizde (uygulamalarımız aracılığıyla), vermiş olduğunuz bilgilerin platformu tarafından ayrıca toplanabileceğini lütfen unutmayın. Platformun topladığı bilgilerse üçüncü taraf platformunun gizlilik uygulamalarına tabidir.

2. Uygulamalar

Üçüncü şahısların platformları aracılığıyla indirilebilen oyunlar veya başka uygulamalar (genellikle ‘’apps’’olarak adlandırılan) sunabiliriz (Apple'nin iTunes Uygulama Dükkanı, Google Play, vb.). Uygulamalarımız genellikle oyunlar, videolar ve aktiviteler gibi özellikleri, işlevsellikleri ve içeriği kapsar. Uygulamalarımız aracılığıyla kişisel bilgiler toplanmamaktadır. Bir uygulamada toplanan veri uygulamaya göre değişebilir ancak kullanıcı apps uygulamayı indirdiğinde ve kullandığında ifşa ettiği herhangi bir bilgiyi içerir. Örneğin, TRT Çocuk Mobil Uygulamalarımızdan bazıları kullanmadan önce ilk olarak kayıt olmanızı ve bizimle yeni bir hesap açmanızı (örneğin kullanıcı adı, şifre, e-posta adresi) gerektirebilir. Aynı zamanda yardım için bizimle iletişime geçtiğinizde size ulaşabilmemiz adına sağladığınız bilgiyi kullanabiliriz. Sosyal medya ağ iletişim platformlarını veya eklentilerini kullandığınızda, bilgilerinizi onlarla paylaşırsınız ve onların bu bilgiyi kullanımı bu sosyal medya sitesinin gizlilik uygulamalarına tabidir. Uygulamalarımızla ilgili soru ve öneriler için trtcocukizleyici@trt.net.tr mail adresimizden bize ulaşılabilir.

3. Bilgilerin Saklanması

TRT bilgilerinizin veri denetleyicisidir. İlgili veri denetleyicileri, burada belirlenir. TRT, gerekirse verileri denetlemek için üçüncü bir tarafa gizli kalmak kaydıyla kendi adına (veri denetleyicisi olarak) bilgilerinize erişim imkânı sunabilir. Bilgileriniz kanunlarla ve tarafınıza sunulabilecek seçenekler ve denetimlerle uygun olarak aşağıdaki durumlar için saklanır. Talep ettiğiniz ürün ve hizmetleri tarafınıza sunmak, Uygulamalarımızdaki özellikler ya da politikalarımızdaki değişiklikler hakkında sizlere bilgi vermek, İçeriği, deneyimleri kişiselleştirmenizi ve ebeveynin görmesini sağlamak, Ürünlerimizi, hizmetlerimizi ve faaliyetlerimizi daha verimli hale getirmek ve geliştirmek, Politikalarımızı ihlal edebilecek veya yasadışı olabilecek faaliyetleri tespit etmek, araştırmak ve önlemek.

4. Bilgilerinizin Diğer Şirketlerle Paylaşılması

Aşağıdaki sınırlı durumlar dışında kişisel bilgileriniz TRT dışında paylaşılmamaktadır; Kişisel verilerinizi bir başka şirketle paylaşmamıza izin verdiğiniz durumlar (Kişisel bilgilerinizi sosyal ağ siteleri gibi üçüncü taraf siteleri veya platformlarıyla paylaşma konusunda verdiğiniz talimatlar) dır.

5. Çocuklar İçin Gizlilik

Uygulamalarımızda çocukların kişisel bilgileriyle ilgili aşağıdaki hususlarda ilave gizlilik korumaları bulunmaktadır; Çocuklarla ilgili bilgi uygulamalarımız hakkında ebeveynlerin bilgilendirilmesi, İlgili kanunlar uyarınca çocukların kişisel bilgilerinin toplanması için veya doğrudan çocuklarına ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgiler gönderilmesi için ebeveynlerinden izin alınması, Çocuklardan kişisel bilgileri toplama çalışmalarımızın en fazla çevrimiçi bir faaliyete katılım için makul ölçülerde gerekli görülen bilgilerle sınırlandırılması.

6. Verilerin Güvenliği, Bütünlüğü ve Tutulması

Bilgilerinizin güvenliği, bütünlüğü ve gizliliği bizim için oldukça önemlidir. Misafir bilgilerinin yetkisiz bir şekilde erişilmeye, açıklanmaya, kullanılmaya ve değiştirilmeye karşı korunması amacıyla tasarlanmış teknik, idari ve fiziksel güvenlik önlemler alınmıştır. Ancak günümüzde ön görülemeyen, sistem ve güvenlik dışı erişimler söz konusu olabilir. Bu tür durumlardan TRT sorumlu tutulamaz. Bilgileriniz, daha uzun bir tutma süresi gerekmediği veya yasalarca kısıtlanmadığı sürece yalnızca bu gizlilik politikasında belirtilen amaçlar doğrultusunda gereken süre boyunca tutulacaktır. TRT sistemleri güvenlik için gerekli tedbirleri almaya özen göstermiştir. Kullanıcılar tarafından verilen bilgiler üçüncü kişi ya da kişilere verilemez, üçüncü kişilerle paylaşılmaz ve kullanılmaz. Bütün kullanıcı hesapları şifre ile korunmaktadır. Kullanıcıların, şifrelerini unutması durumunda e-posta/e-mail adreslerine yeni şifreleri gönderilecektir. Güvenlik nedeniyle, şifreler kullanıcının kayıtlı olduğu e-posta/e-mail adresi dışında başka bir adrese bildirilmez. Kullanıcılarının güvenliğine büyük önem vermektedir. Bu nedenle, sistemde düzenli olarak güvenlik testleri yapılmakta ve herhangi bir güvenlik açığına izin vermemek için çaba gösterilmektedir. Kullanıcı, uygulamaya korsan saldırı, virüs yükleme, güvenliği zaafa uğratıcı faaliyetlerde bulunamaz. Güvenlik Önlemleri Kullanıcılar, cihazlarda sık sık virüs taraması yapmalı, anti-virüs programını belirli aralıklarla güncellemeli, e-posta/e-mail yoluyla tanımadığı kişilerden gelen dosyaları açmamalıdır. Şifreler, harf ve rakamlardan oluşacak şekilde, tahmin edilmesi zor kombinasyonlardan oluşturulmalıdır. Doğum tarihi, isim ve doğum tarihi, sıralı harf ya da rakamlar, tutulan takımın ismi gibi tahmin edilebilir şifreler, kolaylıkla ele geçirilebileceği unutulmamalıdır.

7. Gizlilik Politikasındaki Değişiklikler

Yeni teknolojilere, sektörel uygulamalara, yasal şartlara veya diğer amaçlara ayak uydurmak amacıyla zaman zaman bu gizlilik politikasını değiştirebiliriz. Bu değişikliklerin önemli olması halinde size bildirimde bulunacağız ve ilgili kanunlarca gerekli görülen hallerde de onayınızı alacağız.

8. Yasal Merciler

a) Yukarıda yazılı hüküm ve hukuki ilişkilerin uygulanmasından doğabilecek uyuşmazlıkların çözümünde Ankara Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili kılınmıştır.

b) TRT yukarıda belirtilen koşulları dilediği her zaman geliştirebilir ve güncelleyebilir.

c) Kullanıcıların her türlü bildirimi yasal içerik olarak kabul edilir. Kullanıcılar yukarıdaki hükümlerin tümünü okuduklarını ve içeriğinden haberdar olduklarını bilerek kabul ettiklerini beyan ederler.